Послуги з утримання будинків та прибудинкової території

CLOSE

Чи повинні мешканці перших поверхів платити за ліфт?

Чи повинні мешканці перших поверхів платити за користування ліфтом, – знають в керуючої компанії «Місто для людей».

У світлі трагедії, що сталася в Сумах, регулярні огляди та ремонти ліфтів є життєвою необхідністю. На підставі Постанови Кабміну 01.11.2011 р №869 тариф на утримання кожного будинку калькулюється індивідуально. До типового переліку послуг включено також утримання ліфтів. Чи повинні мешканці перших поверхів платити за ліфт? – спробуємо дізнатися у головного інженера компанії «Місто для людей».

Що розуміється під змістом ліфта і хто звільняється від плати за його експлуатацію?

Важливо відзначити, що ліфт – це така ж складова будинку, як покрівля або під’їзд. А значить, він належить власникам багатоквартирного будинку. Тому вони зобов’язані оплачувати його утримання.

До робіт з обслуговування ліфтів відносяться:

– регулярні огляди;

– відновлення в разі поломок і аварій;

– поточний ремонт;

– заміна зношеного обладнання.

У компанії «МДЛ» плата за користування ліфтами і їх обслуговування з власників квартир перших поверхів не стягується. У квитанціях за послуги нашої компанії сума до оплати для власників житла на першому поверсі менше, ніж для тих, хто має квартири на другому поверсі і вище, відзначають в керуючій компанії.

Дещо інша картина з оплатою ліфтів в ОСББ. Власники квартир ОСББ на загальних зборах можуть встановлювати плату за користування ліфтом, при цьому виконувати за рахунок цих коштів роботи з його технічного обслуговування та переоснащення.

Пайова участь співвласника за утримання квартири в будинках ОСББ також розраховується виходячи із загальної площі квартири. Якщо власник не згоден з тарифом, свою пайову участь у загальному обсязі платежів він може оскаржити в суді.

Варто відзначити, що ні Законом про ОСББ, ні Законом «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» плата за ліфт не регламентується.

А Постанова Кабміну від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» звільняє власників квартир перших поверхів від оплати за користування ліфтом. При цьому в цілому даний норматив не обов’язковий для ОСББ.

Як показує практика, регулярно користуються ліфтом в основному власники квартир, починаючи з другого поверху. При формуванні та затвердженні на загальних зборах тарифу на обслуговування ліфтів, власники квартир перших поверхів можуть звільнятися від оплати за експлуатацію ліфта. Всі суперечки в даних випадках розглядаються в судовому порядку.

Є ПИТАННЯ?

Зв’яжіться з фахівцями по телефону: +38(044)3336323 
або пишіть нам на email: office@mdl.kyiv.ua

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *