Послуги з утримання будинків та прибудинкової території

CLOSE

Чи повинні мешканці перших поверхів платити за ліфт?

Должны ли жители первых этажей платить за лифт?

Чи повинні мешканці перших поверхів платити за користування ліфтом, – знають в керуючій компанії «Місто для людей».

У світлі трагедії, що сталася в Сумах, регулярні огляди та ремонти ліфтів є життєвою необхідністю. На підставі Постанови Кабміну 01.11.2011 р №869 тариф на утримання кожного будинку калькулюється індивідуально. До типового переліку послуг включено також утримання ліфтів. Чи повинні мешканці перших поверхів платити за ліфт? – спробуємо дізнатися у головного інженера компанії «Місто для людей».

Що розуміється під змістом ліфта і хто звільняється від плати за його експлуатацію?

Важливо відзначити, що ліфт – це така ж складова будинку, як покрівля або під’їзд. А значить, він належить власникам багатоквартирного будинку. Тому вони зобов’язані оплачувати його утримання.

До робіт з обслуговування ліфтів відносяться:

– регулярні огляди;

– відновлення в разі поломок і аварій;

– поточний ремонт;

– заміна зношеного обладнання.

У компанії «МДЛ» плата за користування ліфтами і їх обслуговування з власників квартир перших поверхів не стягується. У квитанціях за послуги нашої компанії сума до оплати для власників житла на першому поверсі менше, ніж для тих, хто має квартири на другому поверсі і вище, відзначають в керуючій компанії.

Чи повинні мешканці перших поверхів платити за ліфт?

Дещо інша картина з оплатою ліфтів в ОСББ. Власники квартир ОСББ на загальних зборах можуть встановлювати плату за користування ліфтом, при цьому виконувати за рахунок цих коштів роботи з його технічного обслуговування та переоснащення.

Пайова участь співвласника за утримання квартири в будинках ОСББ також розраховується виходячи із загальної площі квартири. Якщо власник не згоден з тарифом, свою пайову участь у загальному обсязі платежів він може оскаржити в суді.

Варто відзначити, що ні Законом про ОСББ, ні Законом «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» плата за ліфт не регламентується.

А Постанова Кабміну від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» звільняє власників квартир перших поверхів від оплати за користування ліфтом. При цьому в цілому даний норматив не обов’язковий для ОСББ.

Як показує практика, регулярно користуються ліфтом в основному власники квартир, починаючи з другого поверху. При формуванні та затвердженні на загальних зборах тарифу на обслуговування ліфтів, власники квартир перших поверхів можуть звільнятися від оплати за експлуатацію ліфта. Всі суперечки в даних випадках розглядаються в судовому порядку.

Є ПИТАННЯ?

Зв’яжіться з фахівцями по телефону: +38(044)3336323 
або пишіть нам на email: office@mdl.kyiv.ua

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *