Послуги з утримання будинків та прибудинкової території

CLOSE

Монетизація пільг заплутала українців: факти і цифри

Монетизація пільг заплутала українців: факти і цифри

У вівторок міністр соцполітики Андрій Рева відзвітував про проведення в березні індексації пенсій і монетизації субсидій. На його думку, все пройшло без збоїв: і пенсіонери, і субсідіанти отримали гроші вчасно. А ось думки людей різні: одні раді, що вже вдалося заощадити на оплаті “комуналки”, інші незадоволені маленькою добавкою до пенсії, треті не розуміють, як їм тепер платити за рахунками.

Як повідомив Рева, одноразову доплату до пенсії в 1205 грн в березні отримали 2,162 млн осіб.

“Аналогічна виплата їм буде і в квітні”, – додав міністр.

Нагадаємо: Кабмін вирішив доплатити по 2410 грн двома траншами тим пенсіонерам, у кого є повний стаж (35 років у чоловіків і 30 років у жінок, що стали пенсіонерами після 2011 року, і 25 років і 20 років – до 2011 року), але їхня пенсія менше 1669 грн, або 40% від мінзарплати (4173 грн). З 1 березня багатьом проіндексовані пенсії, які в середньому виросли до 3033 грн, або більш ніж на 500 грн. Добавку отримали 8,97 мільйонів пенсіонерів з 11,7 млн ​​чол. За словами Реви, мінімальний розмір підвищення склав 100 грн, більшості додали по 101-400 грн, а збільшення більш ніж на 1000 грн отримали 2,45 млн осіб. Військовим пенсіонерам (їх близько 500 тис. Чол.) Вже підняли пенсії з 1 січня 2019 року в середньому на 763 грн, або до 4682 грн, а тих, хто отримує спецпенсії – держслужбовців, наукові та інші – індексація пенсій не торкнулася. А ось готівку для оплати компослуг отримали 3,4 млн домогосподарств, загальна сума виплат – 5,7 млрд грн, або в середньому +1676 грн на домогосподарство. Рева нагадав, що зараз субсидію не призначать на новий отопсезон при заборгованості на 1 травня в 340 грн і більше. Але не виключено, що таких субсідіантов переведуть “на безнал” ще на рік.

Пенсіонери і субсідіанти по-різному ставляться до ініціатив Кабміну.

“Я в цілому задоволений: хоча до моєї пенсії в 1613 грн додали всього 100 грн, але я отримав ще 1205 грн, – розповів нам житель села Іванівка на Київщині Дорош Тимофієнко. – А з субсидії готівкою ми вже заощадили близько 700 грн, так як у нас була переплата за газ для опалення будинку по безготівкової субсидії, і її зарахували “.

Жителька Білої Церкви Катерина Бунчук отримала надбавку до пенсії 240 грн і вважає, що цього мало за 38 років стажу, тим більше що субсидія на оплату ЖКП їй не призначена. А 90-річна киянка Любов Данилова взагалі не розуміє, як їй тепер платити за рахунками:

“Субсидію грошима дали всього 600 грн, а заплатити за” комуналку “в лютому треба на 800 грн більше, ніж у січні. Сама розібратися в цьому не можу, буду просити сина допомогти, щоб потім раптом не відібрали”.

Експерти схвалюють роботу Кабміну щодо підвищення пенсій, але кажуть, що це не в повній мірі вирішує проблеми тих, у кого великий стаж при низькій зарплаті. Олег Пендзин з Еконміческого дискусійного клубу пропонує в законі про пенсії змінити формулу їх розрахунку:

“Зараз перевагу мають ті, хто багато заробляв, а не ті, хто багато працював, тому при всіх індексації перші отримуватимуть надбавку більше, – аналізує Пендзин. – Краще при розрахунку пенсій окремо враховувати виплати і за стаж, і за зарплату, потім підсумовувати “.

А президент Украналітцентра Олександр Охріменко пропонує дочекатися підсумків оплати рахунків за компослуги в травні, а потім робити висновки про ефективність монетизації:

“Роздати гроші просто, а от домогтися, щоб люди їх витратили за призначенням, набагато складніше. Також механізм поки дає збої, було багато помилок в розрахунках, через що люди отримали готівкою субсидії менше, ніж було по безналу”.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Кабміні придумали покарання при простроченні оплати ЖКП. Якщо одержувач монетизувати субсидії в Україні допустив прострочення в оплаті житлово-комунальних послуг (ЖКП), а наступного року вона буде призначатися йому в безготівковій формі.

Середній розмір монетизувати субсидії в Україні становить 1676 грн в місяць.

Джерело

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *