Послуги з утримання будинків та прибудинкової території

CLOSE

Нашестя гризунів в українських багатоповерхівках? Що робити, щоб уникнути щурячих атак?

Нашествие грызунов в украинских многоэтажках? Что делать, чтобы избежать крысиных атак

В кінці літа українські ЗМІ раз у раз повідомляли про напад щурів на людей. Такі випадки непоодинокі в великих містах. Що ж варто зробити жителям, і адміністраторам будинків, щоб уникнути небезпечного сусідства, запитали ми у експерта з адміністрування житлової нерухомості, директора компанії «Місто для людей».

Маленькі мешканці підпілля, міських каналізацій, підвалів і горищ стали справжнім бичем городян. Незважаючи на приготовані для них отрути і пастки щури примудряються не тільки вижити, але і збільшувати свою популяцію. Згідно з дослідженнями вчених, пацюки мають інтелектом, що допомагає їм вивільняти своїх одноплемінників, які опинилися в пастці.

Влітку українські ЗМІ повідомляли про кілька кричущих випадках нападу щурів на людей. Гризуни тероризують жителів великих міст, проробляючи дірки в підлозі, псують речі городян, а іноді навіть нападають на дітей. Щури є переносниками збудників небезпечних інфекційних захворювань, таких як лептоспіроз, ієрсиніоз, які потребують лікування та спостереження в інфекційних відділеннях.

Як розповів нам директор «МДЛ», в першу чергу зі скаргами на допитливих гризунів жителі звертаються до своєї керуючої компанії, однак впоратися з пацюками в поодинці комунальникам не під силу. Почасти в засилля гризунів винні і самі жителі, які скидали сміття в підвали, де мешкають щури. Антисанітарія в підвалах зводить нанівець весь ефект від дератизації. Крім того, слід пам’ятати, що після оформлення заявки і проведення дератизації щури часто активізуються і вибігають з підвалів в під’їзди, забираються на верхні поверхи через сміттєпровід.

У підвалах типових багатоповерхових будинків, які будувалися в Україні починаючи з 60-х років минулого століття, виявлена ​​маса технічних порушень. Так, за результатами досліджень, притулок гризуни знаходили в місцях захаращення, а також там, де були присутні дефекти будівництва. Так, фахівцями було виявлено в середньому близько 15 будівельних дефектів і 9 місць захаращення на кожні 100 квадратних метрів поверхні підлоги в багатоповерхівках.

Улюблені місця поселень гризунів – підвали з побутовими відходами. У багатоповерхівках найчастіше це сміттєкамери і є сусідами з ними приміщення. Через внутрішні порожнини в стінах, а також з комунікацій щури можуть підніматися і на верхні поверхи. У міських умовах вони будують свої нори поблизу джерела корму, що дозволяє їм менше пересуватися і забезпечує виживання більшої кількості особин.

Підвищенню рухливості щурів сприяє господарська діяльність людини. Гризуни активізуються там, де проводиться ремонт, прокладаються комунікації. Через що виникають аварій і затоплення підвалів щури біжать в сусідні будинки або піднімаються на верхні поверхи.

Директор “МДЛ” підкреслює, що найбільш ефективним способом знищення гризунів в міському середовищі вважається суцільна систематична дератизація. Вона повинна проводитися по всій території міста цілий рік.

Фахівці «МДЛ» відзначають, що в південних районах інтенсивність дератизаційних заходів повинна бути вище. Нехарчові об’єкти повинні оброблятися щоквартально, харчові – щомісяця.

Тут важливо побудувати відкритий діалог з нашими клієнтами. І при необхідності переглянути кількість дератизаційних заходів в будинку, з внесенням змін до тарифу, – відзначають в керівництві«МДЛ».

Ще один із способів зниження кількості щурів в будинку – відмова від сміттєпроводу в під’їзді. Однак, для цього потрібна згода всіх мешканців будинку. Боротися з щурами шляхом відмови від сміттєпроводів планують і на національному рівні. У майбутньому планують змінити планують будівельні норми, відмовившись від сміттєпроводів у будинках.

Є ПИТАННЯ?

Зв’яжіться з фахівцями по телефону: +38(044)3336323 
або пишіть нам на email: office@mdl.kyiv.ua

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *