Послуги з утримання будинків та прибудинкової території

CLOSE

Енергоефективність: як оновити старі радіатори опалення в квартирі і коли це краще зробити?

Энергоэффективность: как обновить старые радиаторы отопления в квартире и когда это лучше сделать?

Погані батареї в будинку не тільки не забезпечать будинок теплом, а й збільшать витрати сім’ї на опалення. Як підвищити енергоефективність радіаторів і коли краще провести їх заміну нам розповів головний інженер компанії «Місто для людей».

Багатоповерхові будинки в Україні, побудовані в більшості своїй більш 50 років тому, давно потребують капітальних ремонтах і термомодернізації. Чавунні батареї опалення в квартирах – не виняток. Незважаючи на те, що чавунні батареї стійкі до корозії, життєздатні, недорогі і, що важливо в наших умовах, стійкі до хімічного складу води, рано чи пізно вони виходять з ладу, крім того енергоефективність чавунних радіаторів дуже низька.

Коли краще міняти радіатори?

Незаперечна і єдина перевага заміни батарей в неопалювальний період – воду зі стояків злити набагато простіше і ніхто з сусідів не буде скаржитися на холод. А ось перевірити якість монтажу і рівень нагріву радіатора ви зможете не раніше середини жовтня.

Перед демонтажем старих батарей потрібно звернутися в керуючу компанію, яка обслуговує ваш будинок, тому що процедура зливу стояків платна. Подати заявку на злив стояку опалення можна в телефонному режимі або в центрі обслуговування клієнтів. У зимовий період злити стояк трохи дорожче, адже комунальникам перед тим, як перекрити воду на рівні радіаторів, потрібно попередньо повністю викачати теплоносій. Роботи в опалювальний період проводять тільки при вуличній температурі не нижче – 10 ° С. Заміна повинна бути виконана протягом 3-4 годин, адже без тепла залишаться всі сусіди зверху і знизу. При відсутності дозвільних документів на злив стояку роботи будуть вважатися незаконними. Вартість батарей і виконаних робіт оплачують мешканці.

Якщо ж в квартирі радіатори нові, але все одно холодно, потрібно з’ясувати причину відсутності тепла. Якщо батареї холодні у всіх кімнатах, можливо температура теплоносія недостатня. У таких випадках потрібно звернутися в свою управляючу компанію і до компанії – поставника теплоносія.

Якщо ж батареї гріють недостатньо, а стояк гарячий, швидше за все в системі утворилася повітряна пробка, що перешкоджає циркуляції води. Встановлені на багатьох радіаторах крани Маєвського допоможуть усунути проблему. Стравляти повітря з системи бажано регулярно, не чекаючи появи проблем. Також сучасні батареї можна обладнати автоматичним відводом повітря.

Якщо повітревідводчика немає, для спуску повітря з батареї потрібно буде відкрутити заглушку на радіаторі. Щоб уникнути затоплення бажано запросити для виконання цієї процедури фахівця. Паралельно варто попросити сантехніка встановити на батареї недорогі крани Маєвського.

Батареї можуть бути холодними і при неправильному підключенні до системи і порушення циркуляції води. Якщо немає можливості переварити систему, вирішити проблему поганої циркуляції води допоможе подовжувач протоки.

Є ПИТАННЯ?

Зв’яжіться з фахівцями по телефону: +38(044)3336323 
або пишіть нам на email: office@mdl.kyiv.ua

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *