Неякісна водостічна система може стати причиною протікання і значно погіршити настрій жителів. Хто повинен подбати про зміст водостоку в належному стані, ми дізналися у головного інженера компанії, що управляє «Місто для людей».

Невід’ємна частина покрівлі – водостік. Функціональність і довговічність його визначаються станом багатьох елементів: трубчастих снігоутримувачів, теплоізоляції, вентиляції та ін. Водостік зазвичай розташовується на будинку в залежності від проекту покрівлі. Водовідвідні елементи надійно захищають покрівлю та фасад будинку від зайвої вологи.

На будинках складної форми без наявності водостічної системи стоки води занадто інтенсивні, через що взимку на будинку можуть з’являтися снігові «кишені» і полій, покрівля починає деформуватися і протікати. Тому дуже важливо стежити за станом водостоку, а в разі його відсутності докласти всіх зусиль, для облаштування якісної водостічної системи.

В обов’язковому порядку по периметру будинку встановлюють жолоби. Вони можуть бути горизонтальними настінними або підвісними. Їх роль – збір води з покрівлі. Щоб вода з ринв стікала на землю, встановлюють вертикальні водостічні труби. При відсутності хоча б одного зі складових елементів протікання покрівлі не уникнути.

Як розповів нам головний інженер компанії «МДЛ», жолоби бувають різної форми і розміру. Це залежить від площі і ухилу покрівлі. Найчастіше водостічна система виготовляється з ПВХ, міді, оцинковки, алюмінію. Пластиковому водостоку не загрожують опади та ультрафіолет. Він стійкий до перепадів температури, еластичний, забезпечує практично безшумний стік води. Бруд на таких жолобах практично не накопичується. Один з основних недоліків пластикових жолобів – низька стійкість до механічних впливів. Металевий водостік підійде для покрівлі, якій загрожує велике скупчення снігу. Він допоможе уникнути форс-мажорів, від яких пластик міг би тріснути. Водостоку з металу не страшні замети на даху, полій, бурульки.

Для збору води з дахів служать системи лінійного дренажу. Їх прокладають поруч з будинком. Важливо регулярно прочищати такі системи, прибираючи сміття, бруд і листя, що скупчилися під гратами. За кваліфіковане обслуговування ринв відповідальний адміністратор будинку, який повинен регулярно перевіряти і очищати їх, а також забезпечувати ремонт або, при необхідності, замінювати їх. Якісне обслуговування водовідведення дозволить захистити будинок від затоплення і неприємного запаху.

За даними головного інженера, від технічного стану даху, її експлуатаційних якостей залежить стан всіх, хто знаходиться нижче приміщень. Протікання дахів внаслідок їх неналежного стану – актуальна проблема українських жителів. Як показали результати дослідження компанії GfK, проведеного з ініціативи компанії «Місто для людей», понад 40% українців регулярно страждають від протікає покрівлі. Технічне обслуговування, що забезпечує утримання покрівель в хорошому стані, включає в себе в тому числі і обслуговування лівневок і водостічної системи, від стану яких взалежить комфорт мешканців.