Послуги з утримання будинків та прибудинкової території

CLOSE

Дезінсекція

Дезінсекція - це комплекс спеціалізованих профілактичних заходів по знищенню і запобігання повторного появи синантропних (що живуть поруч з людиною) членистоногих.

За відсутність комах в квартирах відповідають власники приміщень, а загальнобудинкові майно - це зона відповідальності керуючої компанії.

Деякі інженерно-будівельні, санітарно-технічні та санітарно-гігієнічні заходи щодо запобігання проникнення, комфортного розселення і розмноження тарганів в будинку повинні бути зроблені ще на етапі проектування і будівництва: влаштовані автономні вентиляційні системи, шви і стики плит і міжповерхових перекриттів герметичні, як і точки введення електропроводки і інших комунікацій через перекриття і стіни і т.д.

В ході експлуатації житлових приміщень також необхідно приділяти увагу заходам, які і надалі не дозволять комахам потрапити до будинку:

  • слід проводити своєчасний ремонт і герметизацію швів, стиків плит і міжповерхових перекриттів;
  • забезпечувати прибирання і дезінсекцію відповідно до санітарних правил;
  • своєчасно очищати, осушувати і провітрювати підвали і технічні підпілля;
  • організувати висвітлення в підвальних приміщеннях;
  • ущільнювати двері;
  • вкривати вентиляційні отвори зйомними гратами;
  • ні в якому разі не допускати організації звалищ побутового та великогабаритного сміття на дворових територіях.

Якщо в результаті перевірки комахи все ж виявлені, необхідно грамотно спланувати тактику їх знищення і запобігання повторного заселення.

Якісна дезінсекція включає в себе комплекс хімічних, біологічних і механічних заходів боротьби.

До фізичних заходів відносяться різноманітні пастки, фізичне прибирання (наприклад, за допомогою пилососа), обробка гарячою водою або парою, гарячим повітрям. Ці заходи підходять не для всіх комах і є скоріше доповненням до хімічних методів. До біологічних заходів належать природні вороги комах, інгібітори розвитку, речовини, що впливають на генетичному рівні, аналоги природних гормонів комах. Найефективнішими вважаються хімічні методи із застосуванням різних інсектицидів – спеціальних отруйних речовин.

Всі інсектициди діляться на класи за ступенем небезпеки. У побуті і житлових приміщеннях не допускається обробка препаратами I та II класу (надзвичайно небезпечні і високонебезпечні). Засоби III класу (помірно небезпечні) можна використовувати в будь-яких приміщеннях фахівцями, а засоби IV класу (малонебезпечні) допускаються до використання без жодних обмежень – це основний арсенал по боротьбі зі шкідниками на вашій території.

Перед проведенням дезінсекційних заходів в обов’язковому порядку необхідно попередити про дату і час їх проведення, а також про те, які саме засоби будуть застосовуватися і яких запобіжних заходів необхідно буде дотриматися для максимальної безпеки мешканців.

Дезінсекцію проводять при закритих кватирках і вікнах, а після закінчення робіт приміщення ретельно провітрюють відповідно до інструкції із застосування препарату, яким вона проводилася.

Всі роботи, пов’язані з інсектицидами, слід обов’язково проводити в спецодязі, використовуючи засоби індивідуального захисту і дотримуючись  запобіжних заходів.

Після дезінсекційних заходів потрібно провести контрольне обстеження та прибирання.

Дезінсекцію можна вважати успішною, якщо комахи відсутні в усіх приміщеннях будинку.